معرفی وبلاگ
نویسنده: پاکروان فر
صفحه ها
دسته
همسفران
دار القرآن
قران
قرآن

آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 44138
تعداد نوشته ها : 134
تعداد نظرات : 8
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

اقدام بی سابقه ترکیه در اثبات حقانیت مردم فلسطین:
آرشیو ثبت اسناد و املاک ترکیه در اختیار فلسطینی ها
فلسطین در گذشته بخشی از سرزمین امپراتوری عثمانی بود که پس از جنگ جهانی اول تحت قیمومیت انگلستان قرار گرفت. بدیهی است اسناد مالکیت زمین های این کشور در ترکیه کنونی نگهداری می شود که تاکنون و به دلیل همکاری های گسترده سیاسی و نظامی ترکیه و اسرائیل این اسناد در اختیار فلسطینی ها قرار داده نشده است.
رویس بین الملل "تابناک"ـ به گزارش جنبش جهانی همبستگی، پس از سردی اخیر روابط بین ترکیه و رژیم صهیونیستی، ترکیه برای اثبات حقوقی ادعاهای سرزمینی فلسطینی ها علیه اسرائیلی ها درهای آرشیو ثبت اسناد و املاک خود را به روی فلسطینیان گشوده است.

 بر اساس این تصمیم، فلسطینی ها می توانند با استفاده از آرشیو امپراتوری عثمانی سابق، جعلی بودن اسناد مالکیت ساکنان صهیونیست سرزمین های فلسطینی را اثبات کنند. بر اساس این گزارش، وکلای فلسطینی این اسناد را در دادگاهی در اسرائیل ارائه داده و انتظار دارند بر این اساس 500 نفر از ساکنان صهیونیست مستقر در  زمین های شیخ جره را بیرون کنند.

گفتنی است فلسطین در گذشته بخشی از سرزمین امپراتوری عثمانی بود که پس از جنگ جهانی اول تحت قیمومیت انگلستان قرار گرفت. بدیهی است اسناد مالکیت زمین های این کشور در ترکیه کنونی نگهداری می شود که تاکنون و به دلیل همکاری های گسترده سیاسی و نظامی ترکیه و اسرائیل این اسناد در اختیار فلسطینی ها قرار داده نشده است، اما پس از حمله رژیم صهیونیستی به غزه و انتقاد ترکیه به تجاوز نظامی این رژیم، ترکیه آرشیو خود را در اختیار وکلای فلسطینی ها قرار داده تا آنان بتوانند دعاوی حقوقی خود علیه صهیونیستها را با شواهد معتبر در دادگاه ها اثبات کنند.الکیت ساکنان صهیونیست سرزمین های فلسطینی را اثبات کنند. بر اساس این گزارش، وکلای فلسطینی این اسناد را در دادگاهی در اسرائیل ارائه داده و انتظار دارند بر این اساس 500 نفر از ساکنان صهیونیست مستقر در  زمین های شیخ جره را بیرون کنند.

گفتنی است فلسطین در گذشته بخشی از سرزمین امپراتوری عثمانی بود که پس از جنگ جهانی اول تحت قیمومیت انگلستان قرار گرفت. بدیهی است اسناد مالکیت زمین های این کشور در ترکیه کنونی نگهداری می شود که تاکنون و به دلیل همکاری های گسترده سیاسی و نظامی ترکیه و اسرائیل این اسناد در اختیار فلسطینی ها قرار داده نشده است، اما پس از حمله رژیم صهیونیستی به غزه و انتقاد ترکیه به تجاوز نظامی این رژیم، ترکیه آرشیو خود را در اختیار وکلای فلسطینی ها قرار داده تا آنان بتوانند دعاوی حقوقی خود علیه صهیونیستها را با شواهد معتبر در دادگاه ها اثبات کنند.


دسته ها : سیاسی
X