معرفی وبلاگ
نویسنده: پاکروان فر
صفحه ها
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 61442
تعداد نوشته ها : 129
تعداد نظرات : 8
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

دانشنامه ازدواج حضرت زهرا (س) بر روی اینترنت
با فرا رسیدن اول ذی‌الحجه سالروز ازدواج مولی متقیان علی (ع) و حضرت فاطمه (س)، به همت محققان پایگاه اینترنتی حوزه، دانشنامه ازدواج حضرت زهرا (س) بر روی اینترنت قرار گرفت.

به گزارش مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، مدیر اجرایی پایگاه حوزه هدف از جمع‌آوری این دانشنامه را ارادت قلبی همه شیعیان نسبت به این بانوی بزرگوار دانست و گفت: کمک به امر پژوهش و تحقیق در خصوص فضائل و آداب خاص این روز را از جمله اهداف تولید این دانشنامه عنوان کرد.

سید علی طباطبایی با بیان اینکه این دانشنامه از 20 مطلب شامل، مقاله، پرسش و پاسخ، چکیده پایان‌نامه و مجله تشکیل شده است، اظهار داشت: آرمان‌پذیری خانواده مکتب فاطمی (س)، پیوند دریای جمال فاطمی و جلال علوی، خواستگاران فاطمه (س)، ازدواج فاطمه (س) و ... از جمله نمایه‌های این دانشنامه است.

وی موضوعات ازدواج با علی (ع)، ازدواج با زهرا (س)، هزینه عقد و عروسی را از مطالب دیگر دانشنامه عنوان کرد و افزود: همسر وفادار امیر مومنان (ع)، زندگی حضرت در خانه شوهر، یک پیوند آسمانی، کوثر محمد صلی‌الله علیه و آله، جلوه‌های رفتاری حضرت زهرا (س) نیز از دیگر نمایه‌های دانشنامه ازدواج حضرت زهرا (س) عنوان کرد.

طباطبایی تصریح کرد: گزارشی از خانه زهرا (س)، سیره پیشوایان در رفتار با همسر، جلوه‏های رفتاری حضرت زهرا (س)، جلوه‏های رفتاری حضرت زهرا (س) قسمت دوم، رفتار با همسر، آموزه‌های زندگی حضرت زهرا (س)، شخصیت‌شناسی فاطمه (س)، آموزه‏های زندگانی در آخرین سخنان آسمانی و آموزه‌های زندگانی حضرت زهرا (س) از دیگر مطالب خواندنی این دانشنامه است.


دسته ها :
X