معرفی وبلاگ
نویسنده: پاکروان فر
صفحه ها
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 58435
تعداد نوشته ها : 129
تعداد نظرات : 8
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

عربستان به تبعیض‌ علیه شیعیان اعتراف‌ کرد

مسئولان عربستان سعودی دیروز پنجم بهمن‌ماه پس از انتشار گزارش کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد، برای نخستین بار به نقض حقوق بشر و ایجاد محدودیت‌های مذهبی و تبعیض‌ علیه شیعیان اعتراف کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از شبکه خبری«راصد»، مسئولان عربستان دیروز پس از انتشار گزارش کمیته حقوق بشر سازمان ملل مبنی بر تبعیض‌ علیه شیعیان و نقض آزاد‌ی‌های اجتماعی در جامعه این کشور، در پیامی به این کمیته اعلام‌ کردند: دولت عربستان تمام توان خود را برای بهبود تدریجی وضع حقوق بشر و آزادی‌های اجتماعی به کار خواهد گرفت.

در پیام مسئولان عربستان آمده است: تغییر برخی سنت‌های قدیمی عربستان نیازمند اقدام و رفتار ویژه‌‌ است و وفق‌دادن نظام قبیله‌ای و سنتی برخی مناطق عربستان با شرایط جدید نیازمند زمان است.

کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد دیروز پنجم بهمن‌ماه با انتشار گزارشی در شهر ژنو سوئیس، عربستان سعودی را به تبعیض ‌علیه شیعیان و نقض حقوق زنان و کارگران خارجی متهم کرد.

در این گزارش به ممانعت از برپایی مناسبت‌های دینی شیعیان، بازداشت گسترده شهروندان شیعه به بهانه برپایی شعائر دینی و نقض حقوق اجتماعی زنان در جامعه عربستان اشاره شده و آمده است: عربستان سعودی از نظر نقض آزادی‌های اجتماعی و شهروندی، بدترین کشور در جهان است.

همچنین، تحلیلگران عربستان معتقدند: کشور عربستان را دو جریان رهبری می‌کنند که شامل جریان لیبرال به رهبری «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان و جریان تندرو توسط رهبران سنی وهابی است.

نشست کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد با 192 کشور عضو، 18 بهمن‌ماه سال‌جاری برای بررسی وضع حقوق بشر در کشورهای مختلف جهان در شهر ژنو سوئیس برگزار می‌شود.

دسته ها : سیاسی

خشم لابی‌های صهیونیست از گریه"اردوغان" (غزه)
خشم لابی‌های صهیونیست از گریه"اردوغان"

تعدادی از مجروحان جنگ 22 روزه اخیر ارتش رژیم صهیونیستی علیه غزه به ترکیه انتقال داده شدند تا در بیمارستان‌های آن کشور درمان شوند.در همین راستا "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر ترکیه روز گذشته به بازدید این بیماران رفت.

به گزارش جهان، منابع خبری از ترکیه اعلام کردند به قدری این مجروحان حال وخیمی دارند که "رجب طیب اردوغان" هنگام بازدید از آنان به گریه درآمد و برای آنان اشک ریخت.


ترکیه به رغم سکولار بودن طی روزهای جنگ ارتش صهیونیستی علیه غزه، مواضع خوبی حتی نسبت به بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی گرفت. علاوه بر آن مردم ترکیه نیز در طول این جنگ،بارها و بارها تظاهرات میلیونی در دفاع از ملت مظلوم فلسطین علیه جنایت‌های رژیم صهیونیستی انجام دادند.

موضع‌گیری صریح اردوغان طی این مدت علیه اسرائیل،موجب شده پنج لابی صهیونیستی در امریکا در نامه ارسالی خود به نخست‌وزیر ترکیه،نگرانی خود را از این موضوع ابراز کنند.


در نامه مذکور که در تاریخ 21 ژانویه ارسال شده سران لابی صهیونیستی به اردوغان، ضمن مخالفت صریح با بیانات تند نخست وزیر ترکیه در خصوص وقایع غزه، آمده است این اختلاف دیدگاه هرگز باعث حقانیت نگرش ضد یهودی نخواهد بود.

در این بین یکی از اعضای جماعت یهودیان ترکیه در گفتگو با خبرگزاری جهان ترکیه اظهار داشت اردوغان باید با حضور در کنیسه یهودیان،جو ایجاد شده علیه این جماعت را تعدیل کند!

دسته ها : سیاسی

:مشخصات 2 جنگ آینده پس از شکست دشمن صهیونیستی (غزه)
:

مشخصات 2 جنگ آینده پس از شکست دشمن صهیونیستی

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" اعلام کرد: آنچه در نوار غزه گذشت، اولین جنگ بزرگی بود که ملت فلسطیننتیجه آن را به نفع خود رقم زد و از این رو، باید این جنگ را نقطه تحولی در عرصه چالش با دشمن صهیونیستی دانست.

به گزارش رجانیوز، خالد مشعل در پیامتلویزیونی که به مناسبت پیروزی ملت فلسطین در نوار غزه ایراد کرد، خطاب به ساکنان نوار غزه و امت عربی و اسلامی گفت: با توجه به دستاوردها و نیز موفقیت هایی که در جنگ اخیر حاصل شد، می توان گفت این جنگ، استراتژی مؤثری را برای آزادسازی بنیان نهاده است که آغاز آن از فلسطین است و با حمایت امت اسلامی و عربی شعاع آن به همه جا می رسد.

وی تأکید کرد: جنگ غزه به تعبیر شیرمردان مبارز فلسطینی، جنگ فرقان است، یعنی حق و باطل و نیز مقاومت و سازش از همدیگر جدا می شوند و وضعیت در پیش و پس از آن کاملاً متفاوت خواهد بود.

این رهبر مبارز فلسطین خاطرنشان ساخت: جنگ غزه آغاز یک پیروزی حقیقی است و هر لحظه ما را به موفقیتی جدید در عرصه نبرد با دشمن نزدیک تر می سازد. دیگر آزادی فلسطین تنها یک رؤیا نیست، بلکه واقعیتی است که ما آن را از نزدیک لمس می کنیم.

وی در ادامه افزود: سهم غزه، مقاومت، ملت فلسطین، امت اسلامی و عربی از این جنگ پیروزی بود و سهم دشمن صهیونیستی چیزی جز شکست نبود. پیروزی ما در نوار غزه آشکارتر از آن است که برخی هم پیاله های دشمن منکر آن شوند. آیا ناکامی اشغالگران در تحقق اهداف خود نشانه پیروزی نیست. تل آویو همان طور که در عرصه سیاست شکست خورد، در میادین نبرد نیز نتیجه ای کسب نکرد و بعد از گذشت 3 هفته، مجبور به آتش بس و عقب نشینی یک جانبه و بی قید و شرط از نوار غزه شد.

رئیس دفتر سیاسی حماس تصریح کرد: دشمن صهیونیستی 10 روز پیش از متوقف کردن تجاوزات اخیر خود به نوار غزه، از طریق میانجی گران سعی داشت تا با برقراری آتش بس دائمی و خلع سلاح مقاومت، مبارزات در نوار غزه را متوقف سازد و شروط خود را به ما تحمیل کند؛ ولی ما در عرصه سیاست نیز همچون میدان نبرد راه مقاومت را پیش گرفتیم و شروط دشمن را نپذیرفتیم تا اینکه سرانجام اشغالگران بدون هیچ قید و شرطی دست از حملات خود برداشتند و از غزه عقب نشستند. ضمناً مخالفت ما با شروط دشمن به خاطر ایمانی بود که به حقوق ملت خود داشتیم.

خالد مشعل در بخشی دیگر از اظهارات خود با اشاره به تداوم تلاش ها برای به اسارت گرفتن سربازان صهیونیست، عنوان داشت: بعد از پیروزی در میدان نبرد با دشمن اشغالگر، 2 جنگ دیگر نیز پیش رو داریم که اولین مورد آن شکستن سد محاصره و دومین مورد بازگشایی گذرگاه ها و در رأس آنها گذرگاه رفح است. این گذرگاه مصری- فلسطینی یک گذرگاه ثانویه برای ما نیست؛ بلکه راه ارتباطی ما با جهان خارج و شریان حیاتی مان به شمار می رود و از این رو، گشودن آن یکی از اولویت ها به شمار می رود. درخواستی که از امت اسلامی و عربی داریم، آن است که به بازگشایی گذرگاه ها مبادرت ورزند.

وی همچنین از مبارزان فلسطینی خواست تا همیشه دستشان بر روی ماشه باشد و برای جنگ آماده باشند؛ زیرا دشمن صهیونیستی فریبکار است و بعد از شکست های مکررش، درپی جبران و تلافی بر می آید.

این چهره مبارز همچنین ابراز داشت: جنبش حماس و دولت مشروع و قانونی اسماعیل هنیه به تمامی مسئولیت های خود در قبال اهالی نوار غزه جامه عمل خواهد پوشانید و علاوه بر مداوای مجروحان، تا حد امکان به آوارگان جنگ کمک خواهد کرد.

خالد مشعل اعلام کرد: جنبش حماس و دولت آقای هنیه تحرکات گسترده ای را برای اجرای طرح بازسازی، درمان مجروحان و پناه دادن آوارگان آغاز کرده اند و در این رابطه با مسئولان برخی کشورها تماس گرفته شده و با برخی دیگر نیز دیدارهایی انجام شده است. امروز همه برای نجات اهالی غزه دست به دست همه داده اند.

این رهبر مبارز فلسطینی در ادامه گفت: برنامه ما برای نوار غزه مشتمل بر 2 بخش است. بخش اول که اجرای سریع و فوری آن ضروری است، مربوط به درمان مجروحان و اعطای مبالغ محدود و مشخص به خانواده های شهدا، مجروحان و آوارگانی است که منازل خود را از دست داده اند؛ البته تفاصیل و جزئیات این امر را به دولت آقای هنیه می سپارم. بخش دوم برنامه ها نیز مربوط به بازسازی است.

وی در ادامه از کشورهای عربی و اسلامی و نیز طرف های بین المللی که آمادگی خود را برای تقدیم صدها میلیون دلار کمک جهت بازسازی نوار غزه اعلام کردند، تقدیر و تشکر نمود و تأکید کرد: مراقب باشید تا این اموال به دست چهره های فاسد نیافتد.

وی خاطرنشان ساخت: 2 راه برای اعطای کمک ها به ملت فلسطین وجود دارد. اول اینکه کمک ها را تقدیم دولت مشروع فلسطین به ریاست اسماعیل هنیه نمایید که از پاکدامنی و نیز مهارتی خاص در خدمت رسانی به ملت برخوردار است. به دیگر سخن، دولت مسئولیت بازسازی را با نظارت مستقیم شما انجام می دهد. راه دیگر نیز این است که طرف های کمک کننده به صورت مستقیم در مسئله بازسازی حضور داشته باشند. به هر حال، همان طور که مطلع هستید، مردم فلسطین هرگز نمی پذیرند که این کمک های مالی به دست فاسدان بیفتد.

رئیس دفتر سیاسی حماس تصریح کرد: به برخی طرف های فلسطینی که قصد فریبکاری دارند، می گویم که مردم هرگز فریب آنها را نمی خورند و وعده کمک های مالی از سوی طرف های مذکور هرگز باعث نمی شود تا ننگ همکاری با دشمن صهیونیستی علیه نوار غزه از پیشانی شان پاک شود.

مشعل افزود: 3 گروه در پیروزی اخیر شریک هستند. اول مقاومت ملی و گروه های مبارز فلسطینی، دوم ساکنان نوار غزه که دوشادوش مبارزان و مجاهدان ایستادند و هرگز دست از حمایت مقاومت نکشیدند و سومین گروه نیز امت عربی و اسلامی هستند که همراه با دیگر آزادیخواهان جهان ضمن برپایی تظاهرات و راهپیمایی های گسترده، حمایت خود را از نوار غزه و مقاومت اعلام کردند. ما در جریان جنگ اخیر، اهداف مهمی را محقق ساختیم که از آن جمله، واداشتن دشمن به توقف حملات و نیز عقب نشینی بی قید و شرط بود.

وی در خصوص اهداف دشمن از حمله به نوار غزه گفت: رهبران صهیونیستی اهدافی چند را در این جنگ دنبال می کردند که از آن میان می توان به در هم کوبیدن، شکست و اخراج مقاومت از نوار غزه اشاره کرد. صهیونیست ها می خواستند تا ضمن تحمیل شکست به ملت فلسطین، به موجودیت دولت حماس خاتمه دهند و روند حملات موشکی را متوقف سازند؛ ولی نتیجه چه شد؟ با وجود عدم برابری امکانات میان دو طرف، رزمندگان مقاومت در برابر دشمن ایستادگی کردند و به روند حملات موشکی خود به مناطق اشغالی تداوم بخشیدند. ملت فلسطین نیز استوار در برابر دشمن ایستاد و لحظه ای دست از حمایت مقاومت و جنبش حماس نکشید، جنبشی که دشمن صهیونیستی قصد نابودیش را در سر داشت.

خالد مشعل همچنین به بحث در مورد پرونده آشتی ملی پرداخت و ابراز داشت: ما به دنبال آشتی ملی هستیم؛ ولی این آشتی باید بر اساس اصل مقاومت و تمسک به حقوق میهنی باشد نه سازش، مذاکرات بی فایده با دشمن صهیونیستی و شروط کمیته 4 جانبه.

وی ادامه داد: آری! ما موافق گفتگوهای داخلی هستیم؛ ولی برای پی ریزی چنین گفتگویی، ما از کرانه باختری می خواهیم تا راه مقاومت در برابر دشمن را پیش گیرد تا همچون غزه، پیروزی بر دشمن را در کارنامه خود جای دهد که البته تحقق چنین موفقیتی تنها با آزادی مبارزان فلسطینی در بند و نیز اعتبار سلاح مقاومت به عنوان یک سلاح مشروع امکان پذیر است.

این رهبر مبارز فلسطین خطاب به کشورهای اروپایی که در بروکسل گرد هم آمده اند، اظهار داشت: واقعاً شرم آور است که شما از یک طرف توان متوقف ساختن تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه ما را ندارید و از طرف دیگر، به دنبال خلع سلاح مقاومت هستید. این یک جنایت زشت و لکه ننگی بر پیشانی اروپا و تمامی رژیم های غربی است. جنگ نوار غزه 2 پیام روشن به دنبال داشت. اولین پیام که هر ذوی العقولی آن را درک می کند، این است که رژیم صهیونیستی بر ملت ما پیروز نشد و استفاده از ابزارهای نظامی هرگز امنیتی برای این رژیم به ارمغان نمی آورد و صلحی که اساس آن تضییع حقوق ملی فلسطینیان باشد، هرگز مورد پذیرش قرار نمی گیرد. پیامی که این جنگ برای خردورزان جامعه بین الملل و دولت جدید آمریکا به ریاست اوباما دارد، آن است که اسرائیل توان حمایت از خود را ندارد و هیچ آینده ای برای اشغالگری و تجاوزکاری وجود ندارد.

وی تصریح کرد: پیام دومی که جنگ نوار غزه دارد، آن است که 3 سال دسیسه چینی، به راه انداختن نابسامانی های امنیتی، گرسنه نگاه داشتن مردم، بسته گذرگاه ها و در نهایت جنگ هیچ نتیجه ای به دنبال نداشت و باعث نابودی حماس و نوار غزه نشد و بی تردید، وقت آن رسیده است که راه تعامل با حماس که مشروعیت خود را از مبارزه و نیز صندوق های رای دریافت نموده است، پیش گیرند.

دسته ها : سیاسی

اضمحلال اسرائیل واقعیت است، حق با احمدی‌نژاد است! (اخبار سیاسی)
رهبر فرقه تندرو و موسوم به "رهبری یهودیان" وابسته به حزب لیکود:
اضمحلال اسرائیل واقعیت است، حق با احمدی‌نژاد است!

موشه فیگلین، رهبر فرقه تندرو و موسوم به "رهبری یهودیان" وابسته به حزب لیکود، در مقاله ای با اشاره به سخنان رئیس جمهوری اسلامی ایران از تحلیل وی مبنی بر فروپاشی از درون اسرائیل دفاع کرد.

به گزارش رجانیوز در این مقاله آمده است:

مطلب خاصی در ذهن دارم،‌ لازم نیست به کسی تکرار کنید،‌ اما من چندان با گفته‌های احمدی‌نژاد در سازمان ملل متحد مخالف نیستم. اگرچه رسانه‌ها سعی می‌کنند بر سخنان او نقاب بزنند و از رویارویی با آن ابا دارند، اما این سطحی نگری را کنار بگذارید و به دقت به سخن او گوش کنید: "رژیم صهیونیستی در حال اضمحلال است و راهی برای خروج از ورطه‌‌ای که در آن افتاده، ندارد."

این عصاره سخنان احمدی‌نژاد است که از کرسی سازمان ملل متحد بر گوش ما نواخته است. وی ابداً منظورش فروپاشی اسرائیل از طریق مادی و برخورد نظامی نیست، بلکه می‌خواهد بگوید که ارزش‌های رژیم صهیونیستی که بر آنها بنیاد یافته، در حال اضمحلال است و این اضمحلال لاجرم منجر به انحطاط وجودی آن رژیم می‌گردد.

دیگر آنکه نگارنده شخصاً از خانواده زندانیان یهودی که در زیر چادرهای خود، نزدیک "یشیوا مرکاز" که اعتصاب غذا کرده‌اند، دیدار نموده‌ام. آنان طالب بودند که از سخنان احمدی‌نژاد سردرآورند و مروری بر گفته‌های او بنمایند. وزیر کشور و امنیت داخلی اسرائیل "آوی دیختر" بی‌پرده و بی‌شرمانه بی‌آنکه بداند چه می‌گوید اظهار داشته است که ما آنقدر تمایل به آزادی زندانیان یهودی نداریم. گویی این اصل که در برابر آزادی تروریست‌های عرب، بایستی زندانیان یهودی را هم به همان سان آزاد کرد، اکنون در اسرائیل جایی ندارد. در اسرائیل که دیختر وزیر امنیت آن باشد، تمایلی برای آزادی زندانیان یهودی احساس نمی‌شود، ولو اگر عرب‌ها را از بند زندان‌ها آزاد ساخته باشند.

این زندانیان اگر هم بخواهند با زبان لیبرال مآبانه بگوییم، از حداقل حقوق خود سلب می‌شوند، ممنوع‌الخروج می‌گردند و وزیر امنیت اسرائیل می‌خواهد ثابت کند که اعتصاب غذا هم راه به جایی نمی‌برد. از نظر او، این زندانیان متهم هستند که از قوانین اسرائیل سرپیچی کرده و از کیان رژیم آن دفاع نکرده‌اند، زیرا آنان به جای دفاع از اسرائیل در برابر آن ایستاده‌اند.

به این ترتیب، می‌بینیم که رژیم اسرائیل اصلاً دوست ندارد پولارد از زندان خلاص شود. بلکه ترجیح می‌دهد جان او در زندان به لب برسد و همانجا بمیرد. مگر نه اینکه یکی از مأموران اسرائیل حتی او را تا مرز خودکشی کشاند!

آری این است سطح اخلاق و مرام رهبران و وزرا و مشاوران رژیم اسرائیل که برای آنها تنها منافع حرف اول را می‌زند و ارزش‌های اخلاقی برای آنها اصلاً اهمیتی ندارد. اگر هم گیلعاد شالیت را آزاد کردند، به اکراه این کار را کردند، چون اگر این‌ کارها را نکنند از گزند انتقادها و فشارهای بین‌المللی در امان نخواهند ماند و اکنون می‌ترسند به ساکنان غزه، زیر فشار بین‌المللی، امتیازاتی شبیه گیلعاد شالیت بدهند.

با تفکر و غور در مسئله، یک معضل اخلاقی به ذهن می‌رسد، چیزی که در ناخودآگاه صهیونیست‌ها نهفته است. رهبران و وزرا و مشاوران رژیم اسرائیل به منافع خود آنقدر اهمیت می‌دهند که مردم یهود را فراموش می‌کنند. گویی آنها یهودیان را هم ساکنان موقت اسرائیل می‌دانند. صادقانه باید بگویم که این رهبران گویی مبارزان عرب را به اندازه زندانیان یهود، مجرم نمی‌دانند. اینجاست که باید فرزندان و نوادگان نخست وزیر اسرائیل و سایر رهبران رژیم به سخن احمدی‌نژاد گوش فرا دهند، همان کس که ما را فرا می‌خواند که به ارض موعود اصلی خود در جایی دیگر برگردیم.

گویی جریانی فکری از دل کشور اسرائیل برآمده که شبه ضد یهود است.

اقلیتی که در پوشش دولت اسرائیل با یهودیان هم سر سازگاری ندارد.

شاید ولو متناقض نما، اظهارات احمدی‌نژاد در این سال، برایمان مایه خوشبینی و امید باشد. رژیم شرور و رذل اسرائیل، عملاً ما را در ورطه‌ای می‌افکند که خودش آن را پدید آورده است.

اما احمدی‌نژاد هنوز برخی زوایا را درنیافته و نمی‌داند که رژیم اسرائیل دارد ماندگاری و بقای خود را در برخی بخش‌های جامعه اسرائیل نهادینه می‌کند. به راستی، رژیم صهیونیستی در حال اضمحلال است. اما تردیدی نیست که این مردمان یهود هستند که بایستی خود را از این ورطه پدیده آمده و اغفال شده، نجات دهند.

دسته ها : سیاسی

 

 شاید ندانید که بر خلاف ادعاهای مبنی بر آزادی جریان اطلاعات ، مکانهای بسیاری در گوگل ارث به دلایل سیاسی و نظامی سانسور می شود.

عمده این موارد مربوط است به مکانهایی که رویت آنها از طریق گوگل ارث ممکن است احیانا مشکلات امنیتی برای حاکمان آمریکا داشته باشد. در ادامه فهرست 13 مکان از دهها مکانی که توسط گوگل ارث سانسور شده است را جهت اطلاع می نویسم :

1- کاخ سفید آمریکا : بنا به دلایل امنیتی تصاویر کامل و واضحی از مقر رییس جمهور آمریکا در گوگل مپ و گوگل ارث به نمایش در نمی آید.

2- کنگره آمریکا : در ابتدای راه اندازی گوگل مپ تصاویر کنگره بصورت تیره نشان داده می شد اما اخیرا این مورد برطرف شده و جای آن را تصاویر قدیمی گرفته است.

3- محل اقامت دیک چینی: محل اقامت معاون اول رییس جمهور آمریکا نیز در گوگل ارث ناواضح دیده می شود ، این در حالی ست که تمام مناطق اطراف آن واضح دیده می شود.

4- پایگاه هوایی Soesterberg در هلند: که محل نگهداری هواپیماهای استراتژیک F-15 آمریکایی ست در گوگل ارث سانسور شده است.


5- PAVE PAWS در ایالت ماساچوست آمریکا: که محل اصلی رادار های اخطار حملات موشکی به آمریکا ست ناواضح و سانسور شده است.

6- هتل شط العرب در بصره عراق : این هتل که محل اقامت سربازان انگلیسی در بصره است احتمالا بعد از انتشار اخباری مبنی بر اینکه ممکن است با استفاده از اطلاعات گوگل ارث مورد حمله قرار گیرد از نقشه های گوگل پاک شده است.

7- شهر Leeuwarden در هلند: یکی از مراکز و پایگاههای اصلی فرماندهی و عملیات هوایی ناتو در شمال اروپاست . با زوم کردن روی نقشه و مقایسه آن با مناطق اطراف متوجه می شویم که طراحان نقشه های گوگل به جای این شهر چمن کاشته اند!!

8- پایگاه هوایی ریمس در فرانسه : تنها ساختمان این پایگاه هوایی در نقشه های گوگل بصورت شطرنجی نمایش داده می شود.

9- Novi Sad در صربستان : این پایگاه نظامی هم بصورت کاملا مبهم و نا واضح مشاهده می شود.

10- پایگاه هوایی Kamp van Zeist در انگلستان: که یکی از پایگاههای مقدم آمریکا به شمار می آید بطور رسمی در نقشه های گوگل مخدوش و غیر قابل نمایش شده است.

11- آژانس C-3 ناتو در بروکسل بلژیک : این محل یک انستیتوی علمی ست که جهت پشتیبانی علمی نیروهای ناتو احداث شده است. این ساختمان نیز بطور کامل سانسور شده است.

12- محل ساختمان جدید سفارت آمریکا در هلند : این محل نیز بطور کامل در گوگل ارث مخدوش شده است.

13- پایگاه هوایی رامستین در آلمان : این پایگاه که به عنوان یکی از مراکز فرماندهی ناتو یاد می شود ، در جنگ عراق مورد استفاده نیروهای آمریکایی و متحدانش قرار گرفت. هواپیماهای استراتژیکی توسط نیروی هوایی آمریکا در این محل نگهداری می شود. این پایگاه نیز بطور کامل توسط گوگل ارث سانسور شده است.

 

 

دسته ها : سیاسی

انتشار دایرة‏المعارف گاف‏های بوش (اخبار سیاسی)
سرویس بین‏الملل «تابناک» ـ تنها هفت روز مانده به پایان دوره ریاست جمهوری بوش، مطبوعات آمریکا اقدام به انتشار گاف‏های رئیس‏جمهور در دوره ریاست جمهوری کردند.

او در هشت سال گذشته در مجموع، پانزده بار جملاتی را بر زبان راند که موجب خنده مردم شد؛ البته خود نیز از جملات و اصطلاحاتی که پیش از او هیچ کس بر زبان نیاورده بود، متعجب شد.

او در ششم نوامبر 2000 از واژه نامانوس Misuunderstimate استفاده کرد و پس از چندی، خود متوجه گاف خود شده پرسید: من چی گفتم؛ البته هر چه بود، مقصودم این است که چیز اهمیت داری نیست.

او در 29 سپتامبر 2000 در تشریح سیاست‏های محیط زیستی دولت خود گفت: من می‏توانم کاری بکنم که انسان‏ها و ماهی‏ها در کنار هم و با کمال دوستی زندگی کنند و این جمله او خنده شدید حاضران را در پی داشت.

او در پنجم اوت 2004 گفت: دشمنان ما پیشرفته شده‏اند و به آسانی می‏توانند به ما ضربه بزنند ما هم این گونه‏ایم. دشمنان ما به کثیفترین ابزار ضربه به ایالات متحده آلوده شده‏اند، ما هم این گونه‏ایم!
او در سال 2005 در نشست شورای امنیت سازمان ملل، در یادداشتی به رایس نوشت: من به شدت نیازمند رفتن به دستشویی هستم؛ امکان دارد؟

او در 29 ژانویه 2006 گفت: براین باورم که روابط ایالات متحده و آمریکا همچنان پابرجا و مستحکم خواهد ماند.

«الشرق الاوسط» که به ترجمه بخش‏های دیگری از این گاف اقدام کرده، مجموعا پانزده مورد از شاهکارهای ادبی رئیس‏جمهور آمریکا را برای قضاوت تاریخ درج کرده است

دسته ها : سیاسی

سالها بگذشت از عید غدیر

سوی بغداد آمد آن شیطان پیر

خون یاران علی آمد به جوش

لنگه کفشی میکند تقدیم بوش

دسته ها : سیاسی

فردوس نقشه ایست ز ایوان کوی تو

یوسف اسیر جلوه و مبهوت روی تو

شیعه خبرنگار غدیر است در جهان

کفش تمام شیعه نثار عدوی تو

دسته ها : سیاسی

جرج بوش: من غرق گناهم... خدا مرا ببخشد
رئیس‌جمهور آمریکا پس از دو دوره 4 ساله ریاست‌جمهوری آمریکا و برافروختن آتش چند جنگ خانمان‌سوز مثل جنگ افغانستان و عراق، در مصاحبه‌ای با یک سازمان تاریخ‌نگار آمریکایی، اعتراف کرد " غرق گناه است و از خدا می‌خواهد که او را ببخشد".

به گزارش فارس، "جرج بوش" که به اذعان بسیاری از کارشناسان و بسیاری از نظرسنجی‌ها بدترین رئیس‌جمهور آمریکا از ابتدا تاکنون است در مصاحبه‌ای با سازمان تاریخ‌نگاری صوتی آمریکا "استوری کر" تصریح کرد، دوست دارد مردم جهان از او در مقام کسی یاد کنند که 50 میلیون انسان را آزاد کرده و در تحقق صلح یاری کرده است.

جرج بوش رئیس‌جمهور آمریکا کسی است که به بهانه حوادث 11 سپتامبر سال 2001 - که به اذعان بسیاری از کارشناسان سنارویی از پیش طراحی شده بود تا مقدمات حمله به خاورمیانه آماده شود - به افغانستان و عراق لشکرکشی کرد و مردم این دو کشور را به خاک و خون کشید و حال که خود را در آستانه جدایی از کاخ سفید می‌بیند ادعا می‌کند 50 میلیون انسان جهان را آزاد کرده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری مصری «الشرق الاوسط»، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با سازمان "استوری کر" که این مصاحبه را "دورو بوش" خواهر جرج بوش به نمایندگی از سازمان مذکور با برادر خود انجام داده است، گفت "پس از رسیدن به منصب ریاست‌جمهوری آمریکا، عادت کرده است هر روز به انجیل مراجعه کند زیرا آرامش را در ایمان یافته است و ایمان نیز به انسان قدرت می‌بخشد".

جرج بوش رئیس‌جمهور آمریکا که با نگاهی به 8 سال ریاست‌جمهوری خود دو جنگ عراق و افغانستان را خونین‌ترین مراحل ریاست خود می‌بیند در این مصاحبه تصریح کرد "به خوبی درک می‌کند که انسانی است که غرق گناه است و از خدا می‌خواهد که او را ببخشد".

بنا بر این گزارش، بوش در این مصاحبه ادعا کرده است "آنچه از پدرش به ارث برده است «عشق بی‌ دریغ» است که به واسطه آن توانسته است در دنیای سیاست فعال باشد بی‌آنکه اصول خود را زیر پا بگذارد.

بنابراین باید خدا را سپاس گفت که جرج بوش، "عشق بی‌دریغ" را از پدر خود به ارث برده است زیرا اگر چیزی غیر از آن به او رسیده بود آنگاه خدا می‌دانست چه بر روزگار مردم جهان به ویژه مردم خاورمیانه می‌آمد. علاوه بر این تنها عشق بی‌دریغی که در این 8 سال از جرج بوش دیده شد، عشق بی‌دریغ او به رژیم‌صهیونیستی بود که علاوه بر جنایت روزانه به مردم فلسطین، مردم شهر غزه را نزدیک به دو سال در محاصره کامل غذایی، دارویی، سوختی و دیگر موارد زندگی اولیه قرار داده است.

با نگاهی به دوره 8 ساله بوش همچنین می‌توان به اصول آمریکایی و اصول جرج بوشی نیز پی برد زیرا بوش در این دوره به واسطه عشق و ایمان خود هرگز اصول خود را برای خاطر سیاست زیر پا نگذاشته است.

خبرگزاری الشرق الاوسط در گزارش خود به نقل از موسسه تاریخ‌نگار "استوری کر" افزود: جرج بوش در این مصاحبه همکاران خود را در جهان سیاست به پایبندی به ایمان و عقیده در سطحی کلی سفارش می‌کند.

چهل و سومین رئیس‌جمهور آمریکا که به دلیل عملکرد 8 ساله خود در جنگ‌افروزی و حمایت سرسختانه خود از رژیم‌صهیونیستی در نوع خود بی‌نظیر است تصریح کرده است که "وی هیچ‌گاه روح خود را به دنیای سیاست نفروخته است و کاخ سفید را با همان اصول و عقایدی ترک خواهد کرد که با همان عقاید پا به آنجا گذاشته بود".

جرج بوش در این مصاحبه مدعی شده است که "وی مردم را برای اینکه به یکدیگر خدمت کنند، بسیج کرده و مبارزه با بیماری ایدز و مالاریا را در مناطقی مانند آفریقا رهبری کرده است.

حقیقت این است که زمانی که جرج بوش سخن از آفریقا می‌کند، ناخودآگاه بیماری‌ای به نام "بحران دارفور" به ذهن خطور می‌کند. منطقه‌ای که در جنوب سودان یکی از منابع غنی نفت و گاز به شمار می‌رود و شورشیان این منطقه به حمایت غرب و در راس آن رژیم‌صهیونیستی و آمریکا با دولت مرکزی این کشور در حال نبرد هستند.

جرج بوش در این مصاحبه همچنین گفت، "وی در دوران ریاست جمهوری خود سالخوردگان را در رسیدن به دارو و درمان مناسب یاری کرده و به آنچه برای مردم آمریکا وعده داده بود عمل کرده است.

این در حالی است که بیماران و سالخوردگان نوار غزه اکنون در هولوکاستی واقعی به دست نیروهای رژیم‌صهیونیستی که از حمایت بی‌چون و چرای جرج بوش برخوردارند، در نبود دارو و حتی برق دستگاه‌های پزشکی بیمارستان‌های شهر غزه جان خود را از دست می‌دهند.

جرج بوش در تاریخ 20 ژانویه پست ریاست‌جمهوری آمریکا را با تمام بدبختی‌ها و مصیبت‌های به جا گذاشته در 8 سال ریاست‌جمهوری خود در آمریکا و جهان به "باراک اوباما" که در انتخابات ریاست‌جمهوری 4 نوامبر گذشته به پیروزی رسید، تحویل خواهد داد و به تاریخ خواهد پیوست.

دسته ها : سیاسی
X