معرفی وبلاگ
نویسنده: پاکروان فر
صفحه ها
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 63928
تعداد نوشته ها : 129
تعداد نظرات : 8
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

نصب آگهی"خدا هست"روی اتوبوسهای لندن (مطالب عمومی)
نصب آگهی"خدا هست"روی اتوبوسهای لندن

الکساندر کوروبکو یک تهیه کننده تلویزیونی روس از ماه مارس پوسترهایی را روی اتوبوسهای لندن نصب می کند که در مقابله با آگهی انجمن اومانیست بریتانیا وجود خداوند را مورد تأکید قرار می دهد.

به گزارش مهر، انجمن اومانیستهای بریتانیا چندی پیش پوسترهایی را با شعار "خدا وجود ندارد، نگران نباشید و از زندگی خود لذت ببرید"، روی اتوبوسها نصب کرد، اما این تهیه کننده تلویزیونی درنظر دارد این آگهی ها را با شعار " خدا وجود دارد، نگران نباشید و از زندگی خود لذت ببرید" را در واکنش به ملحدان بریتانیایی تبلیغ کند.

25 اتوبوس 2 طبقه لندن از نهم مارس به این آگهی مزین می شوند.

دسته ها :

آمریکا: 22 هزار تماس از سوی سربازان آمریکایی برای خودکشی

بیش از 22 هزار نظامی آمریکایی که ازجنگ عراق و افغانستان برگشته‌اند در نخستین سال تشکیل واحد تلفنی مخصوص کمک به کسانی که می‌خواهند خودکشی کنند، با این واحد تماس گرفتند. به گفته دولت این واحد توانست مانع از خودکشی حداقل 1221 نفر از‌ آنان بشود.

به گزارش آسوشیتدپرش به نقل از بررسی موسسه راند ، تقریبا یک نفر از هر 5 نظامی که از عراق و افغانستان برمی‌گردند دچار افسردگی و تمایل شدید به خودکشی هستند. محققان دانشگاه ایالتی پورتلند متوجه شده‌اند که احتمال خودکشی مردان بازگشته از جنگ دو برابر مردم عادی است. براساس این گزارش ، جوزف دویر ، امدادگر پزشکی ارتش آمریکا که در عراق خدمت کرده بود در ماه جاری براثر مصرف زیاده از حد داروی معالجه افسردگی که وی تقریبا 5 سال آن را مصرف می‌کرد، از دنیا رفت.

جانت کمپ، هماهنگ‌کننده پیشگیری از خودکشی در اداره امور نظامیان بازگشته از جنگ گفت واحد تلفنی امدادی برای جلوگیری از مرگ ‌اشخاصی مثل دویر ایجاد شده است. وی در مصاحبه‌ای گفت ما می‌خواهیم آنان بدانند که راه‌های دیگری هم وجود دارد. مردم نگران آنان هستند و ما می‌توانیم کمک‌شان کنیم زندگی خود را تغییر دهند.

اداره امور نظامیان بازگشته به کمک اداره خدمات بهداشت روانی ژوییه گذشته پس از سال‌ها انتقاد از بی‌توجهی اداره امور نظامیان بازگشته به نیازهای این نظامیان، این واحد را تشکیل داد و تاکنون 9/2 میلیارد دلار خرج واحد تلفنی کرده است. این واحد هر روز بیش از 250 مراجعه‌کننده تلفنی دارد که نسبت به روزهای شروع کار آن دو برابر شده است. کمپ گفت کسانی که تلفن می‌کنند نظامیانی هستند که در افغانستان، عراق و ویتنام خدمت کرده‌اند. ریچارد مک کئون مشاور بهداشت عمومی گفت: 10 تا 20 نفر از 1575 نفری که هر هفته به ما تلفن می‌زنند به مراکز تخصصی‌تر مداوای افراد افسرده معرفی می‌شوند.

اداره امور نظامیان بازگشته برآورد می‌کند هر سال 6500 نفر از این نظامیان خود را می‌کشند اما ایرا کاتز، مدیر بهداشت روانی در اداره امور نظامیان بازگشته دسامبر گذشته گفت 4 یا 5 نظامی بازگشته از 18 نظامی بازگشته‌ای که هر روز دست به خودکشی می‌زنند تحت مراقبت اداره امور نظامیان بازگشته قرار دارند و 12 هزار نفر از آنان هر سال اقدام به خودکشی می‌کنند.

واحد تلفنی کمک به نظامیان بازگشته، که با موسسه ملی پیشگیری از خودکشی ارتباط دارد، در نخستین سال کارش 55 هزار مراجعه‌کننده تلفنی داشت که شامل نظامیان بازگشتی و کسانی بود که نگران آنان هستند. یک‌سوم از 40 مشاوری که برای کار در واحد تلفنی آموزش دیده‌اند از خود نظامیان بازگشته از جنگ هستند.

دسته ها :

رژیم صهیونی: سوء استفاده رژیم صهیونی از خوانندگان زن

سوزان تمیم از سرشناس ترین خوانندگان زن در لبنان بود که در تابستان 2008 به دست فردی ناشناس در دبی به ضرب چاقو کشته شد. گفته می شود قاتل وی یک شهروند مصری بوده که از هشام طلعت، بازرگان بسیار سرشناس مصری و عضو حزب حاکم مصر پول دریافت کرده بود تا وی را به قتل برساند. دادگاه رسیدگی به پرونده سوزان تمیم همچنان ادامه دارد.


 

أنیس دغیدی روزنامه نگار مصری طی گزارشی جنجال برانگیز نوشت: سوزان تمیم چند ماه پیش از کشته شدنش به طور محرمانه به همراه نانسی عجرم، هیفا وهبی و الیسا سه خواننده دیگر سرشناس لبنانی به سرزمین های اشغالی سفر کرده بود و با برخی مقامات مسئول این رژیم دیدار و گفتگو کرده بود. دغیدی در ادامه نوشت: سوزان تمیم از برخی اخبار و اطلاعات ترور رفیق حریری نخست وزیر سابق لبنان و نیز ترور شهید عماد مغنیه فرمانده نظامی حزب الله لبنان اطلاع داشت. وی همچنین از برخی اخبار محرمانه در مورد سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان با خبر بود.

این روزنامه نگار مصری در ادامه گزارش خود نتیجه می گیرد که رژیم اشغالگر صهیونیستی به احتمال بسیار زیاد از این خوانندگان سرشناس لبنانی برای بهره برداری سیاسی و یا حتی جمع آوری برخی اطلاعات و اخبار بسیار محرمانه سوءاستفاده می کند.

دسته ها :

نیوزیلند: اخراج تنیسور رژیم صهیونیستی از مسابقات

همزمان با ادامه حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به ساکنان بی دفاع غزه، مردم نیوزیلند با تظاهرات گسترده در محل برگزاری تورنمنت تنیس ای اس بی کلاسیک در نیوزیلند، خواستار اخراج بازیکن تیم رژیم اسرائیل شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان،"شاهار پیر" تنیسور رژیم صهیونیستی از شرکت در تورنمنت ای اس بی کلاسیک در حال برگزاری در نیوزیلند منع شد.

جان مینتو یکی از رهبران معترضان در بیانیه ای اعلام کرد: ما از تنیسور اسرائیلی خواسته ایم به درخواستهای بین المللی برای تحریم این رژیم پاسخ داده و از تورنمنت خارج شود.

در عین حال پیر با رد خواسته های تظاهرکنندگان در مقابل محل برگزاری مسابقات از شرکت در مسابقات خبر داده و حمله اسرائیل به غزه را با این بازی ها مرتبط ندانست. دیدار تیم بسکتبال ترکیه و رژیم صهیونیستی در آنکارا نیز با اعتراض و حمله مردمی به بازیکنان لغو شد.

بی اعتنایی به جنایات رژیم صهیونیستی در حالی همچنان ادامه دارد که آمار شهدای حملات وحشیانه رژیم اسرائیل به نوار غزه در دوازدهمین روز پیاپی به 680 شهید و بیش از 3100 مجروح رسیده است.

دسته ها :

برزیل: مادر بزرگی که نوه هایش را زایید

برای نخستین بار در برزیل زن 51 ساله برخلاف قوانین پزشکی رحم واسط فرزندان دوقلوی دختر 27 ساله خودش شد.

روزینت پالمیر پرستار 51 ساله که در شهر رسیف برزیل زندگی می کند به ناچار رحم واسط دو قلوهای دختر 27 ساله خود شد. کلادیا میشل مادر دوقلوها گفت: از 4 سال پیش درمان ناباروری برای او بی نتیجه بوده و پس از اینکه موضوع رحم واسط به ذهن او و همسرش مارکوس رسید به دلیل اینکه این عمل بر خلاف قوانین برزیل بود به نا گزیر از مادرم برای حمل جنین در خواست کمک کردیم.

بیشر کلینیک هایی که کلادیا و همسرش مارکوس برای کمک به آنها مراجعه می کردند یا سن مادر آینده را بهانه آوردند ( بر طبق قوانین پزشکی سن رحم واسط نباید بیش از 50 سال داشته باشد، در حالی که رزینت 51 سال تمام داشت) یا از انجام آن سرباز می زدند.

کلادیا در ادامه می گوید: من و همسرم دیگر امیدمان را از دست داده بودیم، تا این که از مرکز باروری برای انجام این ریسک خطرناک با ما تماس گرفتند. شرایط سختی پیش روی داشتیم، چون یا خطر فشار خون و یا دیابت نوزاد را تهدید می کرد.

دکتر روبیر، رئیس مرکز درمان ناباروری در برزیل، شرایط را سخت و حساس توصیف کرده و گفت: من می دانستم برای کلادیا و همسرش شانس دیگری وجود ندارد. پس از اینکه نطفه در رحم مادربرزگ قرار گرفت، مادربزرگ را برای معاینه های دقیق تر در هفته های پایانی بارداری در بیمارستان بستری کردیم.

خانم روزینت که خود مادر 3 فرزند است در 12 اکتبر نوه های دو قلوی خود را به دنیا آورد! بدین گونه خانواده آنها با ورود دوقلو ها کامل تر شد و پدر و مادر جوان نام پسرهای خوش اقبال خود را که برخلاف تصور تیم پزشکی در سلامتی کامل به سر می بردند، آنتونیو بنت و ویتور گابریل گذاشتند.

دسته ها : سرگرمی

ایران: کمک به مردم غزه با پیامک

به گزارش روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران، صدوقی گفت: همراه‌اول با لبیک به دستور رهبرمعظم انقلاب در مورد ضرورت کمک به مردم مظلوم غزه، سامانه‌ پیامکی به شماره‌ 9001 را راه‌اندازی کرده است.

وی ادامه داد: مشترکین دائمی سیمکارت‌های همراه‌اول برای مشارکت در کمک به مردم غزه، کافی است رقم موردنظر خود را به تومان، به شماره‌ 9001 پیامک کنند.

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: همراه‌اول پس از دریافت رقم کمک مشترک، این رقم را برای تایید مجدد به مشترک برمی‌گرداند و پیامک مجدد رقم یاد شده از سوی مشترک به معنی مشارکت قطعی وی در این امر خیر محسوب می‌شود.

صدوقی اعلام کرد: شرکت ارتباطات سیار ایران، مبالغ کمک‌های پیامک‌شده را به مردم غزه می‌رساند و به اولین قبض کارکرد مشترکین، اضافه می‌کند.

دسته ها :

کاهش 40درصدى قیمت کالاها (اخبار اقتصادی)
 
معاون وزیر بازرگانى در گفت وگو با کیهان اعلام کرد
کاهش 40درصدى قیمت کالاها و تعطیلى 4 هزار واحد صنفى گرانفروش
برنامه های سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان برای کاهش قیمت ها در بخش های واردات و تولید، توزیع و پخش و عرضه نهایی اعلام شد.
کیومرث جلیلیان معاون وزیر بازرگانی و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در گفت وگو با خبرنگار ما و در پاسخ به این سؤال که اخیرا وزیر بازرگانی دستورالعملی را به منظور نظارت بر کاهش قیمت ها به این سازمان ابلاغ کرده است و برنامه  شما در این زمینه چیست، گفت: دستورالعمل  اخیر به معنای شروع بکار ما نیست بلکه تاکید مجدد جناب وزیر در این خصوص بوده است. ما براساس وظیفه ذاتی  خود از حدود 2ماه قبل با رصد کردن قیمت های جهانی و کاهش قیمت مواد اولیه و کالاهای ساخته شده وارداتی، نخستین اطلاعیه را در تاریخ 11آذرماه صادر کردیم و در آن به الزام واحدهای تولیدی و واردکنندگان مبنی بر کاهش قیمت ها اشاره شد.
وی افزود: واحدهای تولیدی داخل که از مواد اولیه وارداتی و یا تولید داخل استفاده می کنند که قیمت آنها نیز کاهش پیدا کرده مانند پتروشیمی و فولاد ملزم به کاهش تولیدات خود متناسب با کاهش قیمت های جهانی شدند. جلیلیان با اشاره به برنامه های این سازمان در بخش واردات و تولید، توزیع و پخش و عرضه نهایی و در تشریح هر یک از این برنامه ها گفت: در بخش واردات و تولید، استراتژی ما اولویت با کاهش قیمت های وارداتی است، اعم از کالای ساخته شده و یا مواد اولیه  و یا کالایی که توسط نمایندگی های رسمی و سایر واردکنندگان به کشور وارد می شود. وی افزود: در بخش تولید داخل نیز به نسبت برخورداری و سهم آنها از مواد اولیه وارداتی باید قیمت های کالای ساخته شده خود را کاهش دهند. در همین حال نیز جلساتی با تشکل ها و واحدهای عمده ای که سهم اصلی بازار را در تولید دارند، برگزار شد و سعی کردیم برای کاهش قیمت ها و اقناع آنها به تفاهم برسیم. در همین زمینه هزاران قلم کالایی که کاهش قیمت برای آنها صورت گرفته با این مکانیزم بوده است. جلیلیان یادآور شد: در این بحث ها و گفت وگوها در صورت عدم توافق با برخی تولیدکنندگان، کارشناسان ما قیمت های تمام شده کالای وارداتی یا تولید داخل را بررسی می کنند و پس از توافق، اطلاع رسانی از طریق رسانه ها انجام می شود. وی متذکر شد: برابر بررسی بانک مرکزی حدود 15 تا 20درصد تورم موجود در جامعه از انتظارات تورمی نشأت می گیرد و بدیهی است که اگر فضای روانی مناسبی در خصوص کاهش قیمت ها در جامعه ایجاد شود، این روند معکوس خواهد شد و شاخص تورم به همین نسبت کاهش خواهد یافت.
مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، اولویت های تعیین کالاها برای کاهش قیمت ها را 3 اولویت ذکر کرده و گفت: اولویت اول سطح اثرگذاری در صنایع پایین دستی مانند پتروشیمی بود که قیمت برخی اقلام به یک چهارم رسید که در سایر اقلام  نیز 40 تا 50 درصد کاهش داشتیم و صنایعی که از مواد اولیه پتروشیمی استفاده می کنند به همین نسبت امکان کاهش قیمت برای آنها فراهم شد. اولویت  دوم، سطح اثرگذاری کالاها در سبد خانوار است. در این بخش سراغ کالاهایی رفتیم که در سبد خانوار بیشترین اثر را دارند. در همین رابطه به کلیه شرکتهای پخش ابلاغ شده که حق توزیع کالاهایی را که افزایش قیمت داشته اند ندارند. وی در پاسخ به این سوال که بازرسان و کارشناسان چگونه افزایش قیمت کالاها را متوجه می شوند، گفت: روزانه از تمام شرکت های مهم در سراسر کشور آمار و اطلاعات دریافت و قیمت های آنها را رصد می کنیم. جلیلیان در خصوص نظارت بر عرضه کالا در واحدهای صنفی خرده و عمده فروشی گفت: بازرسین اصناف موظف شده اند در این بخش نظارت داشته باشند. بازرسان سازمانهای بازرگانی استانها نیز به دقت  و روزانه، با مبنا قرار دادن کاهش  قیمت ها، بررسی های خود را انجام می دهند و اگر واحدی در این زمینه تخلف داشته باشد با آنها برخورد می کنند. به منظور اثربخشی بیشتر و بازدارندگی لازم اگر واحد صنفی  مرتکب 4 بار تخلف شود به مدت 3 ماه تعطیل می شود همچنین از این پس اسامی واحدهای تولیدی که اصرار  بر تخلف داشته و آرای قطعی آنان در سازمان تعزیرات حکومتی صادر شود  از طریق رسانه ها به مردم معرفی می شوند. وی درباره آمار واحدهای صنفی تعطیل شده گفت: آخرین آمار در کشور نشان می دهد 4هزار واحد صنفی تعطیل شده است. معاون وزیر بازرگانی درخصوص دسترسی راحت مردم برای شکایت از واحدهای متخلف گفت: این موضوع از طریق تلفن 124 رسیدگی می شود و بزودی  مردم می توانند با ارسال پیام کوتاه  واحدهای متخلف  را معرفی تا به شکایت آنها رسیدگی شود. کاهش زمان رسیدگی به شکایت های مردم در تهران از 48 ساعت به نیم ساعت و در شهرستانها  و مراکز استانها به 15 دقیقه کاهش یافته است.
جلیلیان درخصوص فعالیت بازرسان در کشور گفت: در حال حاضر و در استانها 3500 نفر و در استان تهران 800 نفر بازرس رسمی فعالیت دارند و تعداد زیادی از بازرسان افتخاری آموزش دیده از همه اقشار مردم گزارشات تخلفات گرانفروشی را منعکس می کنند. وی یکی از اهداف تقویت و تشدید بازرسی ها را ایجاد فضای مناسب برای اجرای طرح تحول اقتصادی ذکر کرد و گفت: با اجرای این طرح و آزاد شدن قیمت حامل های انرژی، خواه ناخواه قیمت تمام شده کالاها در کشور افزایش پیدا می کند و اگر این افزایش متناسب با افزایش هزینه های واقعی نباشد مردم دچار مشکل می شوند. وی تاکید کرد: نظارت ما  در تنظیم بازار کلیه عملیات نرم افزاری است که متناسب با تأمین، عرضه و تقاضا برای یک کالای خاص در کشور صورت می گیرد. فعالیت گسترده ای در سطح کشور برای بحث تنظیم بازار به صورت غیرفیزیکی در بعد نظارت در حال انجام است که بطور روزمره انجام می شود. در همین زمینه طی 9 ماهه سال جاری تعداد بازرسی های انجام شده 2 میلیون و 873 هزار مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 64 درصد رشد داشته است.
شکایت های رسیده به ستاد خبری نیز در این مدت 189 هزار و 344 مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26.3 درصد بیشتر بوده است. تعداد تخلفات با تشکیل 261 هزار پرونده طی این مدت بیش از 355 هزار مورد بوده که علت تعداد بیشتر تخلفات از پرونده ها، تخلف بیش از یک مورد در برخی واحدها بوده است. معاون وزیر بازرگانی در پاسخ به این سؤال که مردم در اظهارنظرهای خود می گویند چرا یک کالا در بازار قیمت های  متفاوت دارد و دولت قیمت واحد برای کالاها اعلام نمی کند گفت: تعیین قیمت واحد درخصوص کالاهای صنعتی با تولید ثابت و صنعتی امکان پذیر است. ولی برای کالاهایی که فسادپذیری دارند و کیفیت یکسان ندارند مانند مواد غذایی عملا امکان پذیر نیست. دولت فقط برای کالاهای حساس و عمومی می تواند قیمت واحد تعیین کند. در سایر موارد واحدهای تولیدی درچارچوب ضوابط سازمان حمایت کالاهای خود را باید قیمت گذاری کنند. معاون وزیر بازرگانی درباره قانون حمایت از حقوق مصرف کننده گفت: این قانون به شکل جامع به حقوق مصرف کننده در کشور پرداخته و خلاءها را پوشش داده است. بحث خدمات پس از فروش نیز دراین قانون به طور کامل دیده شده است.  نظارت انجمن های حمایت از حقوق مصرف کننده به عنوان یک  تشکل مردمی، مدنی و قانونمند نیز در این قانون دیده شده است. شور اول و دوم آن در مجلس انجام شد ولی شورای نگهبان ایراداتی به آن داشت که در مرحله اول این ایرادات توسط مجلس رفع و مجدداً به شورای نگهبان ارسال شد. شورای نگهبان در بررسی های بعدی اعلام کرد نظر این شورا تامین نشده و مجددا به مجلس برگشت داده شد و ظاهراً قرار است در مجمع تشخیص مصلحت نظام به بحث گذاشته شود که امیدواریم هرچه سریعتر این کار  انجام شود. رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درخصوص کاهش قیمت خودرو که مردم انتظار دارند در کنار کاهش قیمت اکثر کالاها انجام شود گفت: دراین زمینه جلساتی با خودروسازان برگزار شده است. خودروسازان مدعی اند با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه در ابتدای سال، اقدام به خرید این مواد کرده و نیاز یکسال خود را تامین کرده اند ودر حال حاضر از نظر اقتصادی امکان کاهش قیمت ها وجود ندارد.
مقرر شد تیم های کارشناسی متشکل از کارشناسان سازمان حمایت و خودروسازان نسبت به بررسی موضوع اقدام کنند. اما نظر سازمان براین است که با توجه به شرایط فعلی، خودروسازان نیز باید نسبت به کاهش قیمت های خود اقدام کنند.

دسته ها :

ایران: تاکید مجدد مجلس بر اختصاص 40% ظرفیت کنکور به بسیجیان فعال

رییس سازمان سنجش آموزش کشور، خواستار تعیین تکلیف سهمیه رزمندگان و ایثارگران در کنکور سراسری از سوی کمیسیون آموزش مجلس شد و گفت: در صورت ادامه بلاتکلیفی قانون در مهر ماه سال آینده قطعا با بحران از سوی داوطلبان روبرو خواهیم شد.

به گزارش ایرنا، عبدالرسول پورعباس روز شنبه در جمع خبرنگاران، افزود: براساس قانون باید 40 درصد ظرفیت پذیرش دانشجو به رزمندگان اختصاص یابد و این میزان در رشته های مطلوب مانند مهندسی، پزشکی و حقوق تقریبا بالای 20 درصد و در برخی موارد بین 30 تا 40 درصد تکمیل می شود که تعداد این رشته ها بسیار اندک و انگشت شمار است.

وی، خاطر نشان ساخت: در حال حاضر میانگین کل کشور در پذیرش رزمندگان بین یک تا 2 درصد است و حدود 39 تا 40 درصد ظرفیت خالی می ماند که هم اینک مازاد ظرفیت پذیرش دانشجو در سهمیه رزمندگان با رعایت سهمیه مناطق یک، دو و سه و با رعایت سیستم بومی گزینی به داوطلبان آزاد ، داده می شود.

رییس سازمان سنجش کشور، یادآور شد: در عین حال یک مصوبه مجلس وجود دارد که می گوید مازاد 40 درصد سهمیه رزمندگان را باید به بسیجیان فعال واگذار کنیم که این قانون مسکوت مانده و تا الان توسط سازمان سنجش اجرا نشده است.

به گفته پورعباس، ‌اجرایی نشدن قانون مذکور از سوی سازمان سنجش موجب اعمال فشارهای زیادی از سوی دیوان عدالت اداری و سازمان بازرسی کل کشور بر روی این سازمان شده و حتی اخیرا تهدید به انفصال خدمت به مسوول سازمان سنجش بخاطر عدم اجرای این قانون ابلاغ شده است.

وی، گفت: با وجود احترام زیادی که برای بسیجیان قائل هستیم، معتقدیم که با اختصاص سهمیه 40 درصد به بسیجیان به معنای خارج شدن 40 درصد ظرفیت خوب دانشگاه ها از رقابت آزاد و علمی است و این امر مطمئنا دامنه اعتراضات داوطلبان را به مراتب افزایش خواهد داد.

رییس سازمان سنجش، تأکید کرد: بارها از کمیسیون آموزش مجلس برای حل این مشکل چاره جویی کردیم اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده ایم.

به اعتقاد پورعباس، دیوان عدالت اداری و قوه قضائیه براساس قانون عمل می کند و کاملا حق با آنهاست و در این میان تنها قانونگذار قادر به اصلاح قوانین موجود است.

وی، پیش بینی کرد در صورت رسیدگی نکردن به این موضوع و ادامه بلاتکلیفی آن، نظام آموزش عالی در سال آینده با یک چالش بسیار جدی روبرو خواهد شد.

رییس سازمان سنجش، در رابطه با اجرای قانون حذف کنکور تا سال 1390، اظهار داشت: به اعتقاد ما اجرای این قانون تا آن زمان عملی نیست چرا که کمیسیون آموزش مجلس تاکنون به طور جدی وارد این بحث نشده است و تا امروز هیچ دورنمایی در این رابطه برای ما متصور نیست.

پورعباس، از کمیسیون آموزش مجلس خواست تا هر چه زودتر موارد اجرایی قانون حذف کنکور را مورد بررسی قرار دهد تا دانش آموزان و داوطلبان کنکور از بلاتکلیفی بیرون بیایند.

او، گفت: در حال حاضر دانش آموزان دبیرستانی دچار استرس و اضطراب زیادی هستند و نمی دانند که باید درس های خود را بصورت تستی یا تشریحی بخوانند و مکررا می پرسند چه کسی مسوول سرنوشت ماست و این موضوع حتی برای من هم گنگ و مبهم است.

وی، از نمایندگان مجلس خواست در صورت نیاز به تجدید نظر در قانون حذف کنکور یا تمدید زمان اجرای آن و یا بازنگری در قانون کلی اجرای کنکور هر چه زودتر اقدام کنند.

پورعباس، با اشاره به افت تحصیلی شدید در دبیرستان های مناطق محروم کشور، تصریح کرد: فاصله آموزشی میان مناطق محروم و برخوردار بین صفر تا 100 است و با سهمیه و امتیاز دهی حل نمی شود.

رییس سازمان سنجش، افزود: الان معدل سال سوم دبیرستان بعضی از داوطلبان در برخی مناطق محروم که در آزمون پذیرفته می شوند بین 5، 6 و 7 نمره از مجموع 20 است در حالی که برخی جاها این میانگین به 16، 17 و 18 هم می رسد.

وی، تعداد داوطلبانی که با معدل 20 در کنکور امسال پذیرفته شده اند را حدود هفت هزار نفر اعلام کرد و گفت : در سال 1390 در صورت اجرای قانون حذف کنکور چگونه می توان تشخیص داد که چند نفر از این داوطلبان و با چه مکانیزمی به چه دانشگاهی فرستاده بشوند.

پورعباس، اجرای قانون حذف کنکور در سال 90 را به لقمه بزرگی تشبیه کرد که در گلو، گیر خواهد کرد.

رییس سازمان سنجش، تجمیع آزمون های ورود به دانشگاه را یکی از خواسته های داوطلبان خواند و گفت: براساس نظرسنجی که سال گذشته از داوطلبان حاضر در جلسه آزمون گرفته شد بیش از 80 درصد آنها با تجمیع آزمون دانشگاه های دولتی و آزاد موافق بوده اند و از آن استقبال کرده اند.

وی، صرفه جویی در هزینه های ملی و فردی اشخاص، کاهش استرس داوطلبان و صرفه جویی در وقت آنها را از جمله مزایای تجمیع آزمون ها ذکر کرد.

دسته ها :

اعتراض خوئینی‌ها و ابطحی به خاتمی درباره بیان "یا من یا موسوی" (اخبار سیاسی)
اعتراض خوئینی‌ها و ابطحی به خاتمی درباره بیان "یا من یا موسوی"

در حالی که گفته می شد خاتمی روز چهارشنبه دهم بهمن ماه کاندیداتوری یا عدم کاندیداتوری خود را اعلام می کند، وی بار دیگر ایناقدام را به تعویق انداخت.

با این حال، سایت نزدیک به حسن روحانی خبر داد خاتمی قصد داشته عدم کاندیداتوری خود را اعلام کند اما در جلسه یکشنبه شب مجمع روحانیون مبارز از وی خواسته شده است این اقدام را حداقل یک هفته به تأخیر بیندازد. در این جلسه همچنین به خاتمی درخصوص بیان "یا من می آیم یا موسوی" اعتراض شده است.

خاتمی اگرچه از ابتدا با توجه به روحیه ریسک گریزی خود و اطلاع از نظرسنجی های جسته و گریخته ای که حکایت از وضعیت نه چندان مناسب مقبولیت وی به ویژه با فاصله گرفتن از پایتخت داشت، به تردیدهایش که بعداً نام آنها را دغدغه گذاشت، افزوده شده بود اما به دلیل اینکه جریان تندروی اصلاح طلب که همه پتانسیل خاتمی را برای حیات سیاسی او تشکیل می دهند، معتقد است تنها در صورت حضور خاتمی است که می تواند از یک حذف کامل دموکراتیک بگریزد و عدم کاندیداتوری وی را به مثابه فرار از یک مسئولیت تاریخی می دانند، خاتمی هم تا چندی قبل نمی خواست با نیآمدنش دل آنها را برنجاند اما جدی شدن میرحسین موسوی کاملاً ماجرا را تغییر داده است.

با این حال، گویا خاتمی هم با چراغ سبز میرحسین موسوی برای کاندیداتوری جنس بهانه اش برای "نیآمدن" جور شده است و پس از آنکه نتوانست از دیدار با رهبر انقلاب به عنوان حربه ای برای اعلام عدم کاندیداتوری خود استفاده کند، حمایت از موسوی را پروژه ای کم هزینه تر برای کنار کشیدن می بیند.

در این میان، این موسوی است که هر چقدر جدی تر می شود، طعنه ها و کنایه های جریان دوم خردادی نیز علیه او بیشتر می شود. شاید اصل حرف همان باشد که مصطفی تاج زاده گفته بود: «آن روزها (سال 76 و 84) که به میرحسین نیاز داشتیم، نیامد، حالا که داریم به راضی شدن خاتمی نزدیک می شویم، قصد آمدن کرده. فقط می خواهد بازی ما را به هم بزند.»

این، یعنی اعلام کاندیداتوری موسوی اول دعوای جریان اصلاح طلب است. "میرحسین نه رأی دارد و نه با ما اشتراک حداکثری در دیدگاهها دارد." این نقل قول، این روزها، دهان به دهان در میان اصلاح طلبان می گردد و اگر ابطحی، موسوی را "هندوانه دربسته" می خواند، تاجرنیا درخصوص حمایت مشارکت و سازمان مجاهدین از موسوی ابراز تردید می کند، درایتی و عطریانفر می گویند نسل جدید در رابطه با موسوی ابهامات جدی دارد، سایر نیروهای جریان دوم خرداد نیز دلشان با نخست وزیر دوران جنگ چندان صاف نیست. اما شاید خود میرحسین هم چندان بی میل نباشد که نسبت به او بی میل باشند. موسوی در پیغام و پسغام هایی که برای سازمان مجاهدین فرستاده، تأکید کرده است که نیازی به حمایت آنان ندارد و حتی در صورتی که بخواهند خودشان را به او بچسبانند، اعلام برائت می کند.

تندروهای دوم خردادی اگرچه هرگز فکر نمی کردند که موسوی برای کاندیداتوری جدی شود و تنها می خواستند از ظرفیت وی برای حمایت از خاتمی استفاده کنند اما در حال حاضر گویا در این بازی به نوعی دور خورده اند و موضوع برعکس شده، به طوری که خاتمی برای عدم کاندیداتوری بهانه پیدا کرده و در ضمن اعلام کرده است که یا خود خواهد آمد یا موسوی. در پی همین نقل قول هم بوده است که در جلسه یکشنبه شب مجمع روحانیون مبارز، موسوی خوئینی ها و ابطحی بر او خرده گرفته اند که "چرا این مسئله را مطرح کرده ای، چون ممکن است در صورت عدم کاندیداتوری شما، گزینه بعدی ما موسوی نباشد."

گفته می شود آخر هفته موسوی و خاتمی برای نهایی کردن تصمیم خود با یکدیگر دیدار می کنند تا در دهه فجر به بازی فرسایشی اعلام کاندیداتوری پایان دهند. براساس آخرین ارزیابی های اصلاح طلبان، کشدار شدن پروژه خاتمی را خسته کننده و موجب تداعی مدل انتخاباتی "می آیم، نمی آیم" هاشمی رفسنجانی در انتخابات 84 که نتیجه آن شکست بود، می دانند.

دسته ها : سیاسی

مدیرباشگاه العهد لبنان:سربازان آیت الله خامنه ای هستیم (اخبار سیاسی)
مدیرباشگاه العهد لبنان:سربازان آیت الله خامنه ای هستیم

مدیر عامل باشگاه العهد لبنان گفت: قهرمانی و جام های خود را به شهداء و سید حسن نصرالله تقدیم می کنیم و خود را سربازان آیت الله خامنه ای می دانیم .

به گزارش ایرنا ،" محمد عاصی" روز چهارشنبه در دیدار با مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان اظهار داشت: عشق به امام حسین (ع ) باعث شد تا هم در عرصه جهاد و هم در عرصه ورزش احساس خستگی و ناامیدی به ما دست ندهد.

وی افزود: بسیاری از بازیکنان باشگاه ما که قهرمانان لبنان نیز هستند، همان نفراتی هستند که به هنگام تجاوز رژیم صهیونیستی سلاح برداشته و به جنگ این رژیم گرگ صفت رفتند.

مدیرعامل باشگاه العهد لبنان با اشاره به تاسیس این باشگاه در سال 1979میلادی گفت: این باشگاه ابتداء به صورت یک تیم مردمی فوتبال شکل گرفت اما در سال 1982 میلادی که با حمله اسرائیل به لبنان روبرو شدیم، در پی پیام امام خمینی(ره ) مبنی بر مبارزه با رژیم سفاک اشغالگر قدس ، سلاح برداشتیم و به جنگ این رژیم رفتیم.

وی افزود: در آن سال نیروی مقاومت حزب الله لبنان شکل گرفت و همه وظیفه خود را در جهاد می دانستیم.

عاصی ادامه داد: ما آن زمان جوان بودیم و با رها کردن فوتبال با عشق به فرمان امام خمینی (ره)، لبیک گفتیم و به جنگ با اسرائیل شتافتیم.

وی گفت: مدتی پس از تشکیل حزب الله لبنان، این فکر به ذهن همه خطور کرد که حزب الله وظیفه خود را صرفا در جهاد مسلحانه نداند و در عرصه های فرهنگی ورزشی نیز به مردم لبنان کمک کند لذا باشگاه العهد با حمایت حزب الله شکل گرفت.

در این دیدار مدیرعامل باشگاه سپاهان نیز فعالیت های این باشگاه را برای هیات لبنانی تشریح کرد و اظهار داشت: این باشگاه آمادگی آن را دارد تا تجربیات خود را به باشگاه العهد لبنان منتقل کند.

"محمدرضا ساکت" با اشاره به عقد خواهر خواندگی این باشگاه با باشگاه العهد لبنان که عصر امروز انجام خواهد شد ، افزود: پیش از این نیز با برخی از باشگاههای کشورهای منطقه ، عقد خواهرخواندگی منعقد کرده ایم اما در کنار عقد خواهرخواندگی با باشگاه العهد ، یک عقد اخوت نیز داریم.

وی افزود: باشگاه سپاهان اصفهان این آمادگی را دارد تا برای باشگاه العهد لبنان دوره های آموزشی ورزش حرفه ای برگزار کند.

مدیرعامل باشگاه فولادمبارکه سپاهان با تبریک پیروزیهای حزب الله لبنان به رهبری "سیدحسن نصرالله" گفت: کارکنان این باشگاه برای موفقیت های حزب الله لبنان به رهبری سیدحسن نصرالله دعا می کنند.

"محمد عاصی " مدیرعامل باشگاه العهد لبنان به همراه اعضای هیات مدیره این باشگاه عصر روز گذشته وارد اصفهان شد و مورد استقبال مسوولان باشگاه فولاد مبارکه سپاهان قرار گرفت.

"عاصی" به دعوت باشگاه فولاد مبارکه سپاهان و به منظور انعقاد عقد خواهرخواندگی با این باشگاه به اصفهان سفر کرده است.

دسته ها : سیاسی

نکاتی پیرامون ماه صفر المظفر


  در واپسین دقایق غروب آخرین روز ماه محرم، هلال ماه صفرالمظفر در آسمان پدیدار مى گردد و فرا رسیدن این ماه ظفرمند را به جهانیان مژده مى دهد.

سید بن طاووس(ره) در کتاب شریف " الاقبال"، براى رؤیت هلال ماه صفر، این دعا را توصیه نمود: اللّهم انت الله العلیم الخالق الرازق، و انت الله ‏القدیر المقتدر القادر...

هم چنین براى روز سوم ماه صفر انجام دو رکعت نماز را تاکید و توصیه نمود، که در رکعت اول پس ازحمد، سوره فتح (انّا فتحنا لک فتحاً مبیناً( و در رکعت دوم پس از سلام نماز، یکصد بار صلوات بر پیامبر و آل پیامبر(ص) ، یکصد مرتبه لعنت بر آل ابى سفیان و یکصد بار استغار بگوید و هر حاجتى دارد از خداوند متعال درخواست نماید.

در برخى از منابع آمده است که ماه صفر، معروف به نحوست مى باشد ولى صحت این گفتار چندان روشن و بى خدشه نیست.

به هرحال، از براى رفع نحوست، هیچ چیزى بهتر از تصدقات و ادعیه و استعاذات وارده نیست و اگر کسى خواهد محفوظ بماند از بلاهاى نازله در این ماه، در هر روز ده مرتبه بخواند این دعایى را که محدث فیض( روح الله روحه) در خلاصة الاذکار ذکر فرمود: یا شدید القوى، و یا شدید المحال، یا عزیز، یا عزیز، ذلت بعظمتک جمیع خلقک، فاکفنى شّر خلقک، یا محسن، یا مجمل، یا منعم، یا مفضل، یا لا اله الاّ انت، سبحانک انى کنت من الظالمین، فاستجبنا له و نجیناه من الغم، و کذالک ننجى المؤمنین، و صلى الله على محمد و آله الطّیبین الطّاهرین

محدث جلیل القدر، آیه الله شیخ عباس قمى(ره (در این باره گفت: بدان که این ماه (صفر) معروف به نحوست است و شاید سبب آن، واقع شدن وفات رسول خدا(ص) است درآن، هم چنان که نحوست دوشنبه به این سبب است و یا به جهت آن است که این ماه، بعد از سه ماه حرام (ذى قعده، ذى حجه ومحرم (واقع شده که در آن سه ماه، حرب و قتال نبوده و در این ماه شروع به قتال مى نمودند و خانه و منازل از اهلش خالى مى شد و این هم یک سبب است در وجه تسمیه آن به "صفر".

 به هرحال، از براى رفع نحوست، هیچ چیزى بهتر از تصدقات و ادعیه و استعاذات وارده نیست و اگر کسى خواهد محفوظ بماند از بلاهاى نازله در این ماه، در هر روز ده مرتبه بخواند این دعایى را که محدث فیض( روح الله روحه (در خلاصة الاذکار ذکر فرمود: یا شدید القوى، و یا شدید المحال، یا عزیز، یا عزیز، ذلت بعظمتک جمیع خلقک، فاکفنى شّر خلقک، یا محسن، یا مجمل، یا منعم، یا مفضل، یا لا اله الاّ انت، سبحانک انى کنت من الظالمین، فاستجبنا له و نجیناه من الغم، و کذالک ننجى المؤمنین، و صلى الله على محمد و آله الطّیبین الطّاهرین

X